Firebase Google Authentication sorunu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Merhabalar,

Sohbet paneli bulunan uygulamamda sohbet kısmında login olmak için  google signin  yoluyla Firebase Authentication girişi mevcut. Uygulamayı Firebase console da tanıtıp auth metodda email ve google sign in etkin durumda sha 1 key hem debug hem de realese için firebase ekledim zaten işin garip yanı da şu ki uygulamayı android studiodan generate signed apk ile oluşturduğumda farklı cihazlarda bu apk yı yükleyip sorunsuz sohbete giriş yapıp database de kayıt tutabiliyorum yani hiçbir sorun olmuyor uzun süre deneyip test ettiğimde de hiç login sorunu yaşamıyorum.

Gelelim google da bu apk yı üretim sürümüne yükleyip mağazaya yayınlama aşamasında biliyorsunuz ki google bu apk yı yeniden isimlendirip üretim sürümü haline getiriyor işte sorun da burda başlıyor google ın ürettiği bu apk yı yükleyince firebase login olmak istediğimde google sign in tıklıyorum hesap seçiyorum ancak sohbet ekranına geçemiyorum bir türlü bağlanamıyorum zaten firebase authenticationa baktığımda mail girişi de görünmüyor defalarca denesem de nafile.. Bir kaç kez versiyon yükseltip yeniden apk imzaladım yine aynı döngü içine girdim benim ürettiğim apk da sorun olmadan bağlanıp giriş yapabilirken ne zaman google play store girişi yapsam üretime sunulan apk yine bağlanamıyor bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Devam Ediyor 0
Android 3 sene 6 Cevap 719 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevaplar ( 6 )

 1. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhaba, acaba uygulamanızda proguard etkinmi bunla ilgili bir sorun olmuş olabilir.

 2. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  buildTypes {
  release {
  minifyEnabled false
  proguardFiles getDefaultProguardFile(‘proguard-android.txt’), ‘proguard-rules.pro’
  }
  }

  Daha önce yapmış olduğum projem de aynı şekilde ama google playe 1 yıl önce yüklediğimde bu tür sorunlar olmuyordu aynı projeyi başka bir uygulamaya yeniden uyarladım fakat şimdiki marketteki yeniliklerde üretim apk sından kaynaklı politika gereği mi bu sorun oluşuyor anlamadım. Aklınıza gelen başka sebepler varsa öneride bulunabilirseniz gradle kısmındaki gerekli kodları da paylaşabilirim

  • Avatar

   Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

   Rapor et
   İptal

   Aklıma bir şey gelmiyor açıkçası dediğiniz gibi marketteki değişikler sebebiyle sorun oluyor büyük ihtimalle.

 3. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Sorunu çözdüm aynen düşündüğüm gibi marketteki değişikliklerden dolayı oluyormuş. üretilen apk için googleplay console da apk yönetiminde yeni bir sha1 değeri veriyor bunu da firebase console dan tanıtınca bağlantı sorunu kalmıyor 🙂 umarım benden sonra sorun yaşayanlar için de bu çözümün bir faydası dokunur 🙂

 4. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhaba aynı sorunu yaşıyorum. Google Play Console’dan aldığımız SHA-1 kodunu ekledikten sonra google-services.json dosyasını projeye ekleyip o tekrar mı apk derlediniz? Sadece firebase console eklememiz yeterli oluyor mu?

Cevap bırak

Gözat

KOD PAYLAŞIRKEN DİKKAT!!!!

HTML kod paylaşmak için

<pre class="html">HTML KOD</pre>
XML kod paylaşmak için
<pre class="xml">XML KOD</pre>
Diğer dillerde(php,java,android,javasvript,c# vs..) kod paylaşmak için
<pre>KOD</pre>
tagları arasında paylaşmayı unutmayın.