Fragment arası geçiş ve back press olayı

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Merhabalar.
Bir tane MainActivity’m var. nav list menü(yandan çekince gelen) içinde 5 tane seçeneğim var ve her biri farklı fragment. Ve bu fragmentler içinde ki işlemler sonucu başka fragmentlere çıkabiliyor.
Uygulama ilk açıldığında MainActivity’mden 1. fragment’i çağırıyorum. Bunun sonrasındaki geçişler menü listesinde seçimler ile oluyor. MainActivity deki onBackPressed() metodunda oluşturduğum “uygulamadan çıkmak istediğinize eminmisiniz” diyaloğu gayet iyi çalıştı. fakat bu sefer fragmentlere bağlı açılan diğer fragmentler den çıkış imkansız oldu. 
 
Benim isteğim her fragmentin kendine özel back olayı. şu backstack muhabbeti ni de denedim çıkamadım işin içinden. varmı bilen

Devam Ediyor 0
Android 5 sene 2 Cevap 1115 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevaplar ( 2 )

 1. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  [crayon-579612412e6e5850086245/]
  Bu method işe yaramadı mı?

 2. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  [crayon-579612412e385910021313/]
  Hayır. Bu kodu yazınca; mesela rasgele 10 adımda fragmentler arası dolaştım. Geri tuşuna bastıkça bir önceki fragmente dönüyor. Ayrıca bind edilecek verilerde edilmiyor bu sefer. mesela harita sayfası yüklenmiyor geri gelince.

  Yukarda kendi yazdığım kodda; fragmentlerin içindeki menülerden başka fragmentler çıktığı için bakıyor.onların içinde ise kendi aralrındaki backstack olaylarına bakıyor. eğer anafragment ise atıyor uygulamadan. Benim sorunum 5 farklı ana fragmentim arasında backstack bağlantısı kurma imkanımın olmaması.
   
  Ben bu sorunu MainActivity’e bir dialog sorgusu koyup çözmeyi düşündüm. Çıkmak istediğinize emin misiniz mesajı ile soru sorup. Evet derse uygulamadan çıkardım, hayır derse kendi seçtiğim ana fragmente yolladım. Güzel çalıştı ama bu seferde her fragmentte geri diyince bunla karşılaştım. 
   
  Garanti bankacılık uygulamasını biliyorsunuzdur. Yada herhangi bankacılık ,genelde hepsi aynı mantıkta çalışıyor çünkü.
  fragmentler içinde geri basınca bir öncekine atar, ve ana sayfa fragmentinde back yaparsan sorar çıkmak istiyormusun diye. 
   

Cevap bırak

Sorry, you do not have a permission to answer to this question .