Google Developer Hesabı Hakkında?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Evde bulunan bilgisayarımda aktif olarak kullandığım google developer hesabım bulunmakta  aynı bilgisayarımdan yada aynı ağdan farklı bir bilgisayardan ikinci bir hesap açıp o hesaba uygulama yüklemem her hangi bir sorun teşkil eder mi ?

Farkı bir sorun da bilgisayarımda kullandığım google developer hesabım da birden fazla uygulama bulunuyor askıya alınan ve gereksiz bir kaç uygulama var temiz bir google developer hesabı açıp işime yarayan uygulamaları aktara bilir miyim (uygulamaları farklı bir geliştirici hesabına aktarma) özelliğini kullanarak ve bu işlemi aynı şekilde kendi bilgisayarımdan yaptığımda her hangi bir mağduriyetim olur mu ?

Aynı bilgisayardan bir den fazla developer hesabı kullanan arkadaşlarım var ilk başladığım yıllarda 3 sene önce bilgisizliğimden ve kalitesiz içerik ürettiğim den dolayı hesaplarım kapatılmıştı. Mail şu şekilde idi maili buradan ben kapatılma sebebimin çoklu hesap açtığımdan olduğunu düşünüyordum.

This is a notification that your Google Play Publisher account has been terminated.

REASON FOR TERMINATION: Multiple violations of the Content Policy and Developer Distribution Agreement as outlined in previous emails sent to the registered email address of your Publisher account.

Please note that Google Play Publisher terminations are associated with developers, and may span multiple account registrations and related Google services. If you feel we have made an error, you can visit the Google Play Help Center article for additional information regarding this termination.

Please do not attempt to register a new developer account. We will not be restoring your account at this time.

The Google Play Team

Bu konu hakkında google play geliştirici dağıtım sözleşmesinde bu konuya aykırı bir madde göremiyorum.

Bu konu hakkında bilgisi yada yaşadığı tecrübesi olan arkadaşlar varsa lütfen yardım edin şimdiden herkese teşekkürler..

Cevaplandı 0
Android 4 sene 15 Cevap 2228 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevaplar ( 15 )

 1. Taha Kırca

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Ortada banlanan bir hesap var. Dolayısıyla aynı bilgisayardan başka bir kullanıcı hesabı açsanda büyük ihtimal buna izin vermeyecektir ve ya açtıktan sonra tekrar banlayacaktır. Zaten aynı mail hesabı, aynı kredi kartı hatta aynı ip kullanımına izin vermiyecektir.
  Yeni hesap açman için ne yapabilirsin onu anlatayım kısaca,
  -Yeni bir tarayıcı indirdin kurdun, chrome harici olsun.
  -Sonra buna zenmate vpn eklentisi kurdun (vpn ile farklı ülkelerde göstereceksn kendini). Başka vpn eklentileride olabilir.
  -Yeni bir gmail hesabı açtın. Kurtarma maili olarak asla banlanan mail hesaplarını verme.
  -Sonra developer hesabı açma adımlarına geçtin. Burda dikkat etmen gereken banlanırken kullandığın kredi karını kullanmayacaksın. Hatta kendi adına olmayan kredi kartı işi garantiye almanı sağlayacaktır.

  Yukarda google’n attığı mailden neden banlandığı konusunu anlayamazsın. Mailde Google’n kurallarına uymadığını söylüyor ama hangisi olduğunu söylemiyor. Benimde hesabım banlandı. Aynı mail banada geldi. İletişim kurdum 3-4 mail attım gerçek sebebi söyleyin diye ,söylemiyorlar ve bir zaman sonra geride mail atmıyorlar:)

  İşe yarayan uygulamalarını direk yayınlayamazsın yeni hesabında. Ancak paket adlarını değiştirerek yayınlayabilirsin.

  • Avatar

   Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

   Rapor et
   İptal

   Şuanda banlanan bir hesabım yok aktif olarak kullanıyorum 3 sene önce banlattığım hesabıma gelen bilgi mailini paylaşmak istedim orada birden falza aynı uygulamayı attığım için spam yüzünden ban yemiştim diğer hesaplarımda o yüzden gitmişti. ama ozamanlar da anlayamamıştım “Please note that Google Play Publisher terminations are associated with developers, and may span multiple account registrations and related Google services.” kısımda ki multiple account cevirisinde sanki multi hesapdan banlandığımı sanıyordum. Sorun şu aktif olarak kullanıyorum hesabımda bir sorun yok fakat çok gereksiz uygulamam var indirme sayısı yüksek olan uygulamalarımı temiz bir hesaba aktarıp oradan devam etmek istiyorum.

   https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/6230247?hl=tr

   bu kısımda bunun nasıl yapacağı anlatılıyor fakat hiç bir yerde geliştirici sözleşmesi de dahil bir bilgisayarda bir den fazla hesap açılmaz diye bir şey yazmıyor.

  • Avatar

   Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

   Rapor et
   İptal

   Hatta yaşadıklarımı kısa bir özet geçeyim diğer arkadaşlara da bilgi olur.

   5 tane hesabım kapatıldı.
   Kapatılma sebepleri Geliştirici Politika Merkezindeki kurallara uymamak okumamak.

   Kimliğe Bürünme ve Fikri Mülkiyet
   Yanıltıcı Davranış Spam. gibi konular.

   Çözüm şu şekilde yapıyordum hesabım kapatılınca aynı bilgisayardan aynı ip den farklı bir kredi kartı ile alıp devam ediyordum sorun olmuyordu. Kredi kartları google cüzdana kayıtlı olduğu için engelleniyor onun en basit çözümü de kredi kartını yenisini talep edip kredi kartının numaralarının da değişmesini söylüyorsun gelen karttan sorunsuz aynı ip aynı bilgisayardan alıp devam edebiliyorsun.

   Benim öğrenmek istediğim farklı google developer hesaplarını aynı bilgisayardan açtığım zaman bir sorun teşkil eder mi?

   Uygulamaları Farklı Bir Geliştirici Hesabına Aktarma özelliğini kullanmak istiyorum hesap kapatılma gibi bir durumla olur mu ? bir de bu konuyu google destek kısmına da sormak istiyorum iletişim nasıl kurabilirim.

   • Taha Kırca

    Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Hayır aynı bilgisayardan farklı hesaplar açabilirsin neden sorun olsun. Sonuç olarak birden fazla hesabı yönetiyor olabilirsin ki benim bilgisayarımda suan 4 farklı hesap açık. Chrome’da kullanıcı değiştirerek bu hesaplara erişim sağlıyorum ve kontrol ediyorum.

    En iyi cevap
    • Avatar

     Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

     Rapor et
     İptal

     Hocam şimdi 4 farklı google developer hesabından bahsediyoruz dimi kullanıyorsunuz bunlara aynı bilgisayardan güncelleme uygulama yükleme gibi işlemleri de yapabiliyor musunuz ?

   • Avatar

    Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Uygulamalardan satın alma ve admob için hangi kredi kartını kullanıyorsun? Kullandığın telefonu değiştirmen gerekti mi? Ne kadar süredir bu hesapları kullanabildin. Eski uygulamalarımızı tekrar yayınlarsak ve bütün kurallara uyarsak ve eski bilgisayar, telefon, e-posta ve adres(admob için) kullanmazsak hesabımız düzgün bir şekilde işler mi. Sorulara cevabı olan [email protected] adresinden bana ulaşırsa çok sevinirim.

  • Avatar

   Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

   Rapor et
   İptal

   Merhaba. Kusura bakmayın. Konuyu biraz hortlattım sanırım. Vpn ile farklı ip üzerinden hesap açabildiğimizi söylemişsiniz fakat vpn ile yine önceki hesabı oluşturduğumuz bilgisayarı kullanırsak bir sıkıntı olur mu? Yoksa vpn + yeni bilgisayar mı kullanmamız gerek? Banlanma olayını bugün yaşadığım için araştırma içerisindeyim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 2. Taha Kırca

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Evet yapıyorum. Bunla ilgili herhangi bir kısıtlamayla bugüne kadar karşılaşmadım yada herhangi bir uyarı almadım. Dediğin gibi kendi politikalarında bunla ilgili herhangibi bir yasaklada karşılaşmadım.

  • Avatar

   Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

   Rapor et
   İptal

   İlk başlarda bilgisizce çok hata yaptım daha doğrusu okumamadan dolayı bütün politikaların tamamını yaşayarak öğrendim bu yüzden şimdi daha dikkatli davranmaya çalışıyorum çok teşekkürler işime yaradı acayip çok rahatladım kafam ağırıyordu sana ve mobilhanem’e çok teşekkür ederim.

   • Avatar

    Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Merhaba, benim de hesabım spam uygulamadan kapatıldı. Yeni hesabını ne kadar süredir kullanıyorsun? Eski uygulamalarda ne gibi değişkliklikler yaparak yayınladın? Yardımcı olursan sevinirim, e-posta adresim [email protected]. Bütün hayatımızı buna adıyoruz ama bir anda sistemden siliniyoruz. Bütün gelirim buradandı, ne yapacağımı bilmiyorum. Ben bütün uyarı e-postlarını bir anda aldım ve hesabım silindi. Düzeltin diye e-posta atıp 1 dakika sonra hesabı kapatmanın mantığını anlayamıyorum hakikaten.

 3. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhaba Taha Kırca.
  Öncelikle söylemem gerek ki sayende uygulama yazma konusunda çok yol aldım. Java dili ve Android Studio konusunda çok şey öğrendim. Yazdığın makaleler için tşekkür ederim.
  Fakat benimde hesabım banlandı ama benim farklı bir sorum var. Yaptığım politika ihlalleri yüzünden google play geliştirici hesabım kapatıldı ama aynı gmail hesabım üzerine kayıtlı admob ve adsense hesaplarım hala açık. Hatta içinde 80 tl para da var. Benim düşüncem farklı bir bilgisayar üzerinden arkadaşımın üzerine farklı bir Gmail ve kredi kartı ile tamamen ona ait bir geliştirici hesabı açmak ve bu hesaptan yayın yapmak istiyorum. Fakat yayınladığım uygulamaların içinde eski (banlanan) hesabımın admob ağını kullanacağım ve eski hesabım üzerinden adsense geliri sağlayacağım. Şimdi merak ettiğim şey şu. Google bana ” sen aynı admob hesabının reklam kimlikleri ile uygulama yapıyorsun ama başka kişi adına kayıtlı geliştirici hesabından yayın yapıyorsun ” dermi?. Bu yüzden yine ban yemiyim?

 4. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  merhaba daha önce google play console üyeliği satın aldım ve 15 adet uygulama yükleyip uzun bir süre kullandım yakşık 7-8 ay kadar 4-5 uygulamam askıya alındı o zamnlar pek bilgim olmamakla birlikte bu uygulamaları örnek ID COM.ANROİD.UYGULAMAM isminde yazan yerleri değiştirip tekrar yükledim ve tekrar askıya alındılar askıya alınan uygulamalarım gerçekten ciddi risk teşkil ettiğini sonradan hesabım banlanınca iyice anladım banlanma nedenleri genellikle benzer ıd benzer grafikler ve uygulama hakkındaki benzer yazılar ve alakasız şeyler yanıltıcı bilgiler ve içerikler olduğu açık ve net karşıma çıktı sonra bunların hepsini titizlikle elekten geçirip ıd grafikler yeni mail ve yeni ev adrsiyle tekrar yükledim fakat aradan 2 ay geçti tekrar aynı konudan muzdarip oldum bu arada bilgisayarıma format dahi atmıştım ama bunlar eksik olduğundan bu yüzden tekrar engellendim hiçbir uygulamam askıya alınmamışken bunuda söylemeliyim yaptığım hatalarrın şunlar olduğunu biliyorum
  1) yeni ıp kullanmadı
  2)daha önceki hesap açarken kullandığım banka kartını tekrar kullandım
  3) telefonuma playstordaki consol uygulamasını kurdum
  4)eski mail adresiylede pc üzerinde giriş çıkkışlardenedim
  5)aynı uygulamaları tekrar değiştirsemde yeniden yükledim
  6)pc yi değiştirmem gerekirken sadece format attım
  yani benim bildiklerim bu kadar
  bayağı bir moralim bozuldu
  şimdi ne yapacağımı bilmiyorum 🙁

 5. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  mrb..
  google play dev. hesap benimde kapandı.
  ama admob hesap duruyor. içinde 3-5 tl var.
  # 1.soru: başkasının üzerinden google play hesabı açıp var olan admob hesabımda reklam kimliklerini oluşturup uygulamada kullanabilirmiyim. aynı zamanda admob hesabımdaki banka hesabım da kullanılacak. böyle yaparsam hesap yine kapatılır mı?.
  # 2.soru: farklı kişiden yeni google play dev. hesabı açtım diyelim. 25$ ödemesinide yaptım diyelim. kendim önceki kullandığım bankanın haricinde farklı bir bankadan yeni bir hesap açıp ama kazancın bana aktarılması için sanal kredi kartı oluşturup hesaba bağlayabilirmiyim?.
  tşler..

 6. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  aynı admoba dilediğin kadar geliştirici hesabı bağlayabilirisn yeni geliştiri hesabını açacağın bilgisayarı format et komple sıfırlansın

 7. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhaba,
  ben google geliştirici hesabı açtım. Daha önce google playde ülke olarak Türkiye seçmişim(Azerbaycanlıyım). O sebebden her halde google play console tarafta ülke olarak Türkiye seçili ve değiştirilemiyor. Kimlik doğrulama kısmında da sadece Türkiye çıkıyor. google play tarafda ülkeyi değiştirdim Azerbaycan yaptım ama yine console tarafa yansımadı ve hala hesabımı doğrulayamıyorum. kimlik kartımda Azerbaycan yazıyor çünki.
  ne yapabilirim ? yardımcı olabilecek var mı?
  çok teşekkür ederim önceden.

Cevap bırak

Gözat

KOD PAYLAŞIRKEN DİKKAT!!!!

HTML kod paylaşmak için

<pre class="html">HTML KOD</pre>
XML kod paylaşmak için
<pre class="xml">XML KOD</pre>
Diğer dillerde(php,java,android,javasvript,c# vs..) kod paylaşmak için
<pre>KOD</pre>
tagları arasında paylaşmayı unutmayın.