Sqlite veri güvenliği

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Size iki sorum olacak.

 1. 1.Sqlite içerisindeki verileri şifrelemede karakter öteleme(sezar) şifreleme tarzıda başka ne gibi yöntemler kullanabilirim.Bu yöntem hem java hemde c# ile şifrelenip çözülebilinecek ama . Öncesinde sqlcipher kütüphanesi kullanıyordum ama yavaş çalışıyor bu sistemde sorgular.
 2. 2.http://www.sqlmaestro.com/products/sqlite/converter/ bu adreste yer alan sqlite Database Converter programı ile bir mdb yi sqlite çeviriyorum. Çevirirkende parola belirliyorum. Fakat uygulama hazırlarken assets klasörü içerisine atıp databasehelper.java ile acamıyorum. Daha doğrusu parolalı veritabanının nasıl açılacağını bilemiyorum. Kısacası bu program ile şifre belirlenmiş bir sqlite dosyasına uygulama içersinde nasıl bir kod bloğu ile ulşabilirim?
Cevaplandı 0
Android 4 sene 1 Cevap 1298 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevap ( 1 )

 1. Taha Kırca

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Android de base64 kullanarak verilerini şifreleyip sqlite da tutabilirsin. Ama bence boşuna bir uğraş, androidde hiçbir veriyi yüzde yüz saklayabilmenin yolu yoktur. Diyelim ki çok güzel bir şifreleme yaptın, base64 ü beğenemedin farklı şifrelemeler yaptın. Bende root lanmış bir cihazla senin uygulamanı indirdim Apk’nı decompile ettim ve cihaz rootlu olduğu için sqlite dosyana direk ulaştım. Decompile ettiğim apk dan hangi şifreleme yollarını izlediğini gördüm ve hayırlı olsun artık sqlite da şifrelemeye çalıştığın bilgiler elimde.

  2. sorun çok spesifik oluğu için bilgim yok.

  En iyi cevap

Cevap bırak

Gözat

KOD PAYLAŞIRKEN DİKKAT!!!!

HTML kod paylaşmak için

<pre class="html">HTML KOD</pre>
XML kod paylaşmak için
<pre class="xml">XML KOD</pre>
Diğer dillerde(php,java,android,javasvript,c# vs..) kod paylaşmak için
<pre>KOD</pre>
tagları arasında paylaşmayı unutmayın.