yazılım

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

merhaba bende mobil uygulama üzerine çalışmak istiyorum merak ettiğim birsey var mobil uygulama gelirleri neye göre belirleniyor ? minumum kazanç ne kadardır ?

Devam Ediyor 0
Android 8 ay 2 Cevap 2259 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevaplar ( 2 )

 1. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Thank you for your post. This article gives me lots of advice it was very helpful for me!

 2. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Uygulamaya reklam eklemek için bir çok araç kullanabilirsi. UnityAd, AdColony gibi bir çok reklam ajansları var fakat büyük bir uygulamanın peşine düşüyorsan AdMob kullanmanı tavsiye ederim. Google’ın kendi ajansı ve sürekli olarak reklam çıkartıyor.
  Reklam çeşitleri isede Banner, Native, Ödüllü ve Geçiş reklamları olarak 4 e ayrılır.

  Banner reklamları : Uygulamanızda sabit bir yerde olan bant reklamlardır. Gelirleri tıklanmaya bağlıdır şahsen deneme amaçlı 1 sayfaya 8tane banner reklam ekledim ve 1000 gösterimden sadece 0.01 Tl para kazandım. Reklamlara tıklanıldığı taktirde 150 reklama 1 tl bile kazanabilirsiniz.
  Native Ads : Bunlarda banner reklamlarla benziyor. Banner ile native reklamlarını ayıran özellik şudur. Banner reklamlar uygulama içi aşağı sağa sola dönsende hep aynı yerde kalır fakat native adsler uygulama içinde bir özellik gibi uygulamada aşağı indiğinde yukarı çıkarlar yukarı çıktığında aşşağı inerler yani uygulamayla birlikte hareket eder. Bunun kazancı hakkında bir bilgim yok ama eminimki tıklanma olmaz ise kazancı çok azdır.
  Geçiş Reklamları : Bu reklamlar ise bi aktivite’den başka bir aktivite’ye geçerken arada çıkan reklamlardır. En fazla kazandıran reklamlardan ikincisidir. Genellikle videolu reklam olup ara sıra fotoğraf reklamlarıda çıkabiliyor.
  Ödüllü Reklamlar : Uygulama içerisinde herhangi bir puan veya can karşılığında bir butona tıklatılarak videonun tamamını izletmek zorunda bıraktığınız reklamlardır. En fazla kazandıran seçenek budur. 1000 görüntülenmeye 10tl’ye kadar verilebiliyor.

  Bu AdMob’un verilerine göre anlatılmıştır uygulaman küçük çaplı ise UnityAd kullanabilirsin. UnityAd de ödüllü reklamlarda 1000 görüntülenmeye 6 ve 12 dolar arası bütçe kazanılabiliyor. UnityAd tıklanmaya değil gösterime önem veriyor fakat AdMob kadar fazla reklam almadığından dolayı büyük programlarda kullanmak okadarda mantıklı değil. AdMob az versede 100bin kişinin aynı anda olduğu uygulamaya 1 dakika içerisinde 100bin tane reklam verebilir. UnityAd’in bunu becerebiliceğinden emin değilim 😀

Cevap bırak

Gözat

KOD PAYLAŞIRKEN DİKKAT!!!!

HTML kod paylaşmak için

<pre class="html">HTML KOD</pre>
XML kod paylaşmak için
<pre class="xml">XML KOD</pre>
Diğer dillerde(php,java,android,javasvript,c# vs..) kod paylaşmak için
<pre>KOD</pre>
tagları arasında paylaşmayı unutmayın.