Android login hakkında

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Merhabalar.. Ben üniversite son sınıf öğrencisim. Bitirme ödevi olarak bir android uygulama aldım.. Uygulamamın şogin kısmında takıldım.. internette o kadar araştırma yapmama rağmen tatmin edici bilgi edinemedim. Şöyle ki: uygulamamda login kısmında iki tür giriş olacak biri normal giriş, diğeri yönetici girişi. uygulamamda sql veritabanıyla birtakım bilgiler ekleme güncelleme silme gibi özellikler bulunacak.. şimdi sorum şu.. normal giriş yapan kullanıcının bilgilere müdahelede bulunamamalarını istiyorum. Ama yönetici girişi yapıldığında kullanıcı bilgilerde düzenlemeler yapabilmeli istiyorum. Örneğin öğrenci no, adı soydaı gibi bilgi kısımları olsun ve ekle güncelle sil butonları olsun. Bu butonlar normal girişte gözükmesin ama yönetici girişinde gözüksün. Böyle bir uygulama yapmam lazım zamanım kısıtlı.. Lütfen yardım edin. Teşekkür ederim.

Devam Ediyor 0
Android 5 sene 4 Cevap 667 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevaplar ( 4 )

 1. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Önceden Android yazdın mı hiç . Çünkü benim sana burda yardım edebilmem için senin uygulamaya başlamış olman gerekiyor. O yapıyı nasıl kurcağına gelirsek. Öncelikle şunu öğrenmem lazım kullanıcı login olduğu zaman kullanıcı bilgilerini doğrulamayı herhangi bir servis üzerinden mi yapacaksın yoksa cihazın kendi veritabanından sadece local kullanıcılara mı yapacaksın?

 2. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Evet hocam android uygulama yazdım ve hala yazıyorum hatta google play de uygulamalarım var. Benim web sitem var hocam. Sql php bağlantısıyla verileri siteme kaydedip yine ordan çekeceğim. takıldığım tek nokta admin ile üye girişinin yetkileridir. Üye girişinde sadece görsel olarak bilgilendirme yapacağım ama ama yönetici(admin) girişinde o bilgilerle oynayabilme (ekleme silme değiştirme  ) gibi yetkilerin olması lazım.

 3. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  İnternette bu konuda yeterli bilgilere ulaşamadım..

 4. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  İnternette bu konu hakkında bilgi bulamaman çok normal çünkü çok spesifik bir konu. Burda Login işlemini gerçekleştirdiğinde giren kişinin yetkisine göre SharedPreference da bir değer tutacaksın. 1 admin olacak 0 normal kullanıcı. Ortak alanlarda(activitylerde) normal kullanıcıya göstermiyeceğin herhangi bir componentı(button,edittext vs) if ile kullanıcı değerini  kontrol ettirip 1 mi 0 mı diye saklamak istediğin componentın visibility sini GONE yapacaksın.Örneğin
  [crayon-5796124b80661122196837/]

Cevap bırak

Gözat

KOD PAYLAŞIRKEN DİKKAT!!!!

HTML kod paylaşmak için

<pre class="html">HTML KOD</pre>
XML kod paylaşmak için
<pre class="xml">XML KOD</pre>
Diğer dillerde(php,java,android,javasvript,c# vs..) kod paylaşmak için
<pre>KOD</pre>
tagları arasında paylaşmayı unutmayın.