Projede ki uyarılar ve Harita sorunsalı

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Arkadaşlar merhaba.
Başka bir bilgisayardan aldığım harita uygulamasını kendi studio’mda açtığımda bir ton hata ile karşılaştım. gradle versiyonundan v4 v7 versiyonlarına kadar. hepsini en güncele getirmekle uğraştıktan sonra hala ide’de bu tarz sorunlarım var. Markete yüklediğimde sıkıntı çıkar mı bilmiyorum. 
ilk olarak bu versiyon uyuşmazlığı nedir. tüm sdklar apiler yüklü iken neden bunun gibi uyarı alıyorum bilmiyorum.
http://i.hizliresim.com/kkl0Qy.jpg – http://i.hizliresim.com/DMaG1Z.jpg
 
ikinci olarak başka bir bilgisayardan aldığım için ve o klasörde debug.keystore dosyası olmadığından kendi pc’mden aldığım sha1 ile api key aldım google’dan. ve kendi oluşturduğum jks dosyası ile apk oluşturup telefona attığımda her türlü veri gelmesine rağmen (listviewde) haritanın gelmediğini gördüm. Sanırım api hizmeti şartlarından ötürü google play store’dan indirince gözüküyormuş harita bilgisi olan teyit ederse sevinirim.
 
ve üçüncü sorum bu debug.keystore dosyasının  olayı nedir. sonuç olarak api elimd.e . ve proje dosyasının içinde debug.keystore dosyası yok. .android klasörü altında olan bir dosya ne alaka bizim uygulamaya etki ediyor? generated ettiğimiz .jks dosyasına mı ilişiyor . 
projenin geliştirildiği eski pc den debug.keystore dosyasını bulsam, kendi .android klasörü altına attığımda herşey düzelecek mi. daha sonra konsol ekranından sha1 i tekrar alıp yeni api mi alcam.
kafam trilyon oldu şu muhabbeten umarım alelacele anlatabilmişimdir derdimi.
teşekkürler

Devam Ediyor 0
Android 5 sene 2 Cevap 723 görüntüleme Intern 0

Yazar HakkındaIntern

Cevaplar ( 2 )

 1. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Merhabalar,
  Androidde bir uygulamanın(apk) nın telefonda çalışması için bu apk herhangi bir keystore ile sign edilmesi lazım.
  Development ortamında yazdığımız uygulamayı telefonda çalışması için run ettiğimizde editor otomatik olarak debug.keystore ile imzalamaktadır. Böylece bu apk telefonda çalışmaktadır. Yazdığımız uygulamayı store a yüklemek için kendimiz özel bir keystore dosyası oluşturmamız lazım ve bu keystore ile imzlalayıp store a yüklememiz lazım. Bütün güncellemeler bu keystore ile devam edilmesi lazım.Projeyi başka bilgisayara taşırken debug keystore dosyasını taşımana gerek yok yeni bilgisayardaki debug.keystore ile devam edebilirsin.
  Harita ile ilgili olarak haritanın gözükmesi için api keyi doğru alman lazım. Uygulamayı geliştirme sürecinde bu api keyi debug.keystore ile oluşturulmaktadır. Uygulamayı başka bilgisayara taşıdığında bu api keyi debug.keystore bağlı olarak yeniden alman lazım. Uygulamayı temizleyip tekrar yükleyip harita işlemlerinde devam edebilirisin. Uygulamayı playstore yüklerken oluşturduğun özel keystore dosyası ile api key oluşturup uygulamaya eklemen lazım.

 2. Avatar

  Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Kendi keystore’mla olulurduğum api key ile haritayı gösterebildim. illa google playe yüklemek gerek değilmiş. Bu link açıklayıcı olmuş
  http://stackoverflow.com/questions/15727912/sha-1-fingerprint-of-keystore-certificate

Cevap bırak

Gözat

KOD PAYLAŞIRKEN DİKKAT!!!!

HTML kod paylaşmak için

<pre class="html">HTML KOD</pre>
XML kod paylaşmak için
<pre class="xml">XML KOD</pre>
Diğer dillerde(php,java,android,javasvript,c# vs..) kod paylaşmak için
<pre>KOD</pre>
tagları arasında paylaşmayı unutmayın.